Direksiyon Dersi  gerekli mi ? Direksiyon Eğitimi ne devam etsem kaç günde öğrenebilirim ? Her gün ders almak zorunda  mıyım ?  Çalışıyorum sadece hafta sonları ders alsam yeterli olur mu ? Manuel mi yoksa otomatik vites mi ders almalıyım ? Kendi aracımla ders almak istiyorum mümkün mü ?

Direksiyon Dersi Bakırköy

Direksiyon Dersi Beşiktaş

Acaba tek başıma başarabilir miyim ? Özel Direksiyon Dersi için o kadar para verilir mi ?  İstanbul da araba kullanan herkes Özel Ders mi almış ?

…ya da bunun gibi şeyleri hep sormuşsunuzdur.

Özellikle araba kullanma konusunda eşlerden çok yardım istenir. Ama çoğu zaman buna pişman olunur. Eşler ile araba kullanmayı öğrenmenin çok büyük hata olduğunu öğrencilerimizden duyuyoruz. Aynı şekilde babayla da araba kullanma konusunda çok pişman olabilirsiniz.

Aslında her işi uzmanına havale etmek sizce de daha doğru olmaz mı ? Evde musluk bozulduğu zaman,  kombi arızalandığı zaman kendimiz mi tamir etmeye çalışıyoruz yoksa işinin ehli olan yetkili kişi yada servisleri mi çağırıyoruz ?

Özel Direksiyon Dersi

Bu sorularınızın yanıtları,  Sürüş Teknikleri Merkezi nin eski öğrencilerinde. Onlarda sizlerin sorduğu bu soruları sormuşlardı. Şimdi öğrencilerimizin gönderdikleri e postaları sizinle paylaşacağız. Onların yaşadıklarına bir göz gezdirin, dersler çıkarmaya çalışın kendinize, belki de aradığınız soruların yanıtlarını bu yazılarda bulacaksınız !

Direksiyon Dersi İstanbul

Merhaba ! Ben Duygu. Pegasus Hava Yollarında hostesim. Yıllarca çalışıp para biriktirdim. Ve ilk iş gidip kendime sıfır bir opel corsa aldım. Arabam gerçekten çok güzel , üstelik otomatik vites.  Nişanlım Anıl daha önce çok büyük bir kaza geçirdi, kırıklar çıkıklar içerisinde 3 hafta hastanede yattı ve ölümden döndü. Bu konuda yaşanmış kötü bir deneyimi olduğu için bana çok ısrar etti  ” direksiyon eğitimi al, trafiğe öyle çık ” dedi. Fakat PEGASUS da birlikte çalıştığım host ve hostes arkadaşlarım  ” al arabanı çık trafiğe, vura kıra öğrenirsin ” dediler. Gerçekten etrafıma şöyle bir baktım, herkes araç kullanıyor. Yaşlı insanlar, kapalı çarşaflı teyzeler, daha suratında tüy bitmemiş sakalı bile çıkmamış çocuklar, gençler vs..

Kendimi övmeyi sevmem.  İnsanları da küçük görmem ama ben üniversite mezunuyum. Bu araba kullananlardan benim neyim eksik. Denize girmeden yüzme öğrenilmez dedim ve attım kendimi trafiğe. Hem de öyle böyle trafik değil. Beşiktaş ta oturuyorum, buranın trafiği tek kelime ile rezalet. Sokaklar dar ve her taraf araba. Bizim buralarda raba park yeri bulmak imkansız. Bizim sokakta her gün park yeri kavgası olur.  Bir arkadaşım var, gülmekten ölüyorum ona. O da benim gibi hostes. Kız yeni araba aldı, ama hiç kullanmıyor. ne zaman görsem araba bizim kapının önünde. Bir gün dayanamayıp sordum. ” Kızım sen hiç arabanı kullanmıyorsun niye ?” Cevap gerçekten çok ilginçti ” Arabayı yerinden çıkarsam bir daha park yeri bulamam ki ”. Gerçekten doğru babam her gün isyan eder. En az yarım saat sokakları dolaşıp, her akşam park yeri arar. Sonunda mecbur kaldı ve bir otoprak ile anlaştı. Pahalı ama başka çare yok.

Özel Direksiyon Dersi İstanbul Avrupa Yakası

Neyse lafı fazla uzatmayalım ve gelelim bana. Aldım arabayı ve çıktım trafiğe. Ve tabii ki boğuldum bu İstanbul denen koca okyanusta. Daha bizim sokaktan çıkarken dönüşü alamadım, sokakta park etmiş 3 arabaya sürte sürte zor durdurdum arabayı. Aslında hızlı değildim, hatta aşırı yavaş gidiyordum. Çok uzakta bir kamyon gördüm ve görmemle bana ne oldu bilmem, birden panik yaptım işte, inanın frene dahi basamadım. Çok üzüldüm, çok moralim bozuldu. 2 gün durmadan hep ağladım, rapor aldım işe de gitmedim. Sonuçta o kadar para vermiştim o arabaya. Neyse nişanlım moralimi düzeltti ve bana Sürüş Teknikleri Merkezi nden özel direksiyon dersi aldırdı .

direksiyon dersi beşiktaş

Özel Direksiyon Dersi

Başladık hocamla direksiyon dersleri ne. Meğer ben gerçekten hiç bir şey bilmiyormuşum. İstanbul trafiğinde zaman geçirdikçe bunu daha iyi anlıyor insan. Pilotlar gibi düşünmek lazımmış. Pilotların da tecrübesi ve kaptan pilotluğu kaç saat havada kaldığı, uçuş saati ile ilgilidir. Bendeki tamamen cahil cesaretiymiş. Nasıl çıkmışım şu İstanbul trafiğine, halen aklım almıyor. Kendime gerçekten çok kızdım. Neden dinledim ki arkadaşlarımı ! Ya birilerine zarar verseydim. Hem hapis yatacaktım, hem gül gibi mesleğimden olacaktım, hemde ömür boyu, ölene kadar vicdan azabı çekecektim. Düşünmesi bile son derece ürkütücü.

Sürücü Eğitimi nin başlarında çok zorlandım. Becerebilecek miyim ? sorusunu soruyordum hep kendime. Kaza yaptığım o sahne canlanıyordu hep gözümde. Unutamıyordum o anı. Hocam yanımdayken ondan güç aldım, trafik tecrübem arttıkça, kendime güvenim de yavaş yavaş gelmeye başladı. Fazla uzatmayayım, hocamın sayesinde yoğun bir ders programı ile kısa sürede tecrübe kazanıp, İstanbul trafiğine adapte oldum.

Vw polo ile Otomatik Vites Direksiyon Dersi

golf ile otomatik vites direksiyon dersi

Vw polo ile otomatik vites direksiyon dersi

Merhaba ! Adım Serkan. Özel bir hastanede genel cerrahi doktoruyum. Yaşım 30 u geçti. Bugüne kadar ehliyet sınavı hariç hiç sürücü deneyimim olmadı. Doğruyu söylemek gerekirse, araba kullanmaya hevesim de hiç yoktu, arabaya da bugüne kadar hiç ihtiyaç duymadım. Neden ? Ev ile işyerim çok yakındı. Evden çıkıyordum, 5 dakikada hastanedeydim. Üstelik sabah yürüyüşü, sporumu da yapmış oluyordum. Fakat şimdi yeni çalışacağım hastane oldukça uzak ve araba bir zaruret haline geldi. Metrobüsü kullanayım dedim ama nafile olmuyor. Metrobüs çok kalabalık, nöbetçi kalıyorum bazı geceler vs….

Sonunda, araba almaya karar verdim ama kafamda bir sürü soru ? Nasıl  bir araba alayım ? Otomatik Vites mi Manuel vites mi ? Dizel mi benzinli mi ? Arabalardan da hiç anlamam. Peki beni İstanbul trafiğine kim alıştıracak. Arkadaşlarım sen erkek adamsın manuel al, otomatik vites kız işi dediler. Bir doktor arkadaşımın manuel vites arabası var. Birkaç kez gösterdi ama gerçekten çok zor. Trafiğe mi dikkat edeyim, aracın kaçıncı viteste olduğuna mı bakayım ! On işi birarada yapmak kolay değil. Anladım ki, kesinlikle manuel vites araç kullanmak benim işim değil.

Sonra düşündüm; zaten hastane de bütün gün yoruluyorum, manuel vites İstanbul gibi yoğun trafiği olan bir şehirde tam bir işkence. Teknoloji neden var ? Hayatı kolaylaştırmak için. Kararımı verdim, volkwagen polo yada golf alacaktım, bu nedenle otomatik vites direksiyon dersi alacağım araçta aynı olmalıydı. Yoksa kendimi biliyorum, alacağım araç farklı olunca bu sefer o araçta da yabancılık seçecektim. Alışıncaya kadar, ne kadar zaman geçer bilmiyorum. İşin kötüsü ya bu adatasyon sürecinde bir trafik kazası yaparsam !

Direksiyon Dersleri

Otomatik Vites Direksiyon Dersi almak için internette kısa bir araştıma yaptım. Alacağım araç vw polo idi ve ben polo ile otomatik vites direksiyon dersi almak istiyordum. Kendi aracıma geçtiğimde, yabancılık çekmek istemiyordum. O yüzden özellikle vw polo bir araç ile ders almak istedim. Ve Direksiyon Sürüş Teknikleri Merkezi nde aradığım aracı buldum. Doğru karar verdiğimi direksiyon dersleri ne başladığım daha ilk ders anladım zaten.

Doğruyu söylemek gerekrse, İstanbul’un yoğun trafiğine alışmam biraz zor oldu. İnsanlar sabırsız, aceleci ve en önemlisi bencil ve saygısız. Tahammülsüzlük ciddi boyutlarda. Şunu gördüm bizim psikolog ve psikiyatrist arkadaşlar için çok vaka var şu İstanbul trafiğinde. Hiç kimse yaya olsun, şoför olsun trafikte kural tanımıyor.