Direksiyon Eğitimi alırken, öğrencilerimizin çektiği en büyük zorluklar neler ?

Sürüş Teknikleri Merkezi İstanbul

Sürüş Teknikleri Merkezi İstanbul

Başarısızlığı etkileyen en büyük etkenler neler ? Öğrenim sürecini etkileyen uzatan yada daha da kısaltan faktörler neler ? İstanbul da trafikte hayatı zorlaştıranlar kimler ve neden ? Her gün mü direksiyon kursu almalıyım ? Sadece hafta sonları sürücü dersi alsam yeterli olur mu ? Kendi arabam ile mi özel direksiyon dersi alayım yoksa sürücü kursu aracı ile mi ? Kendi arabam ile sürüş dersi alsam direksiyon dersi fiyatları nda indirim yapıyor musunuz ?

Sırada özel direksiyon dersi öğretmenlerimizin ve siz değerli öğrencilerimizin duygu, düşünce, izlenim, beklenti, yaşadığı olaylar, başlarından geçenler ve sorularınızın cevaplarında sıra;

Trafikte Direksiyon Eğitimi

Wv polo ile direksiyon egitimi

Wv polo ile direksiyon egitimi

Ben Nuray, THY da hostesim. Bizim için araba kullanmak şart. Gecenin bir vakti ararlar, nöbete gidersin yada görevli hostes hastadır, rapor almıştır, birisi uçuşa gitmemiştir, seni çağırırlar. Yada gecenin bir vakti uçuştan dönersin. O saatte aracı nereden bulacaksın. Mecburen taksi tutuyorsun. Eskiden korsan taksiler vardı, yarı fiyatına havaalanına götürüyorlardı, şimdi onlarda yok.

Karar verdim araba almaya. Ama bir sorun vardı. Sürücü Belgem var ama hiç trafiğe çıkmadım, tecrübem hiç yoktu. İnternetten araştırırken Sürüş Teknikleri Merkezi ne rastladım. Arkadaşlarıma fikir danışırken, bir host ve birde hostes arkadaşımn buradan kurs aldığını öğrendim. Oldukça memnun kalmışlardı ve 2 si de çok güzel araba kullanıyordu. Acaba ben de onlar gibi güzel araba kullanabilecekmiydim ? Acaba ben de başarabilecekmiydim ? İstanbul trafiğinden çok korkuyordum. Korkumun da asıl büyük nedeni, eski erkek arkadaşımla E-5 de büyük bir kaza yapmıştık. O korkuyu, o yaşadığım anları aklımdan çıkaramıyorum. Erkek arkadaşım hız meraklısıydı, zaten merakını da sakat kalarak ödedi. Ben de 10 gün hastane de yattım ve ölümlerden döndüm.

Özel Direksiyon Dersi

Mecburdum öğrenmeye, kararımı verdim ve direksiyon eğitimi ne başladım. İlk başlarda gerçekten çok zorlandım, özellikle ilk 2 gün. Hocamı duymuyordum bile, hocam sola dön diyordu, ben sağa dönüyordum. Hocam frene bas diyordu ben kitlenip kalıyordum, kıpırdayamıyordum, algılamam sıfırdı. Gerçekten duygular ön planda olunca, özellikle korku, akıl başta durmuyor. 3.gün algılamam düzeldi, korkularımla biraz daha baş eder oldum. Fakat İstanbul trafiğinin bu kadar rezil olduğunu inanın bilmiyordum. Çünkü ben genelde ya taksi kullanıyordum yada metrobüs. İnsanlar ne kadar anlayışsızmış. Direksiyon Desleri esnasında korna çalanlar, küfür edenler, el kol hareketi yapanlar, önümüze aniden arabasını kıranlar, yanımızdan bizi taciz ederek geçenler, hep bunlara günlerce göğüs germek zorunda kaldım.

En çok ağrıma giden olayı da sizinle paylaşmak istiyorum. Güneşli taraflarındayız, haliyle yavaş gidiyorum. Arkamıza bir araç dayandı, sürekli korna çalıyor. Sol tarafımız boş ama o inatla arkamızdan gelmeye devam ediyor. Üstelik aracımızın tepesinde de sürücü adayı yazıyor. Direksiyon Öğretmeni sağa yanaşıp durmamı söyledi. Sonra aşağı inip, arkadaki adamın problemini anlamaya gitti. Tartışmaya başladılar. Adamın dediğini duyduğumda çok üzüldüm, o an herşeyden vazgeçmeyi, direksiyon eğitimi ni yarıda bırakmayı düşündüm. Hocam ” Öğrencim acemi görmüyor musun ? ” diye sorunca adam da ” Al öğrencini tarlaya git hoca ” dedi. İşte böyle arkadaşlar, trafikte böylesine iğrenç, tiksindirici olay ve kişiler ile de karşılacaksınız. Ama bu sizi yıldırmasın. Onların kazanmasına asla izin vermeyin !