Özel Direksiyon Dersi veren öğretmenlerimizin yaşadıklarında sıra; onları dinleyelim şimdi.

Özel Direksiyon Dersi İstanbul Avrupa Yakası

Direksiyon Sürüş Teknikleri Merkezi nin kurucusu ve 20 yıllık deneyimli direksiyon öğretmeni Kemal Hoca anlatıyor;

İstanbul da direksiyon kursu

İstanbul da direksiyon kursu

Ataköy de direksiyon eğitimi alacak öğrencimle buluştum ve şok oldum. Hanımefendi 76 yaşındaydı. Tabii ki merakımı gizleme gereği duymadım ve sordum ” Niçin şimdi ? Neden Direksiyon Dersi ? ” . Hanımefendi cevabı etkileyici ve şaşırtıcıydı. ” 3 kız evladım var. hepsi evlendi gitti. Yalnızım. Evde bir köşede oturup ölümü beklemek yerine, ertelediğim hayallerimi gerçekleştirmeye karar verdim. Araba kullanmak hep hayalimdi, sizden bu konuda yardım rica ediyorum ” dedi. Bana da bu hayali gerçekleştirmek düşerdi tabii ki. Hanımefendi azimli ve bir o kadar da yetenekliydi fakat refleks diye birşey kalmamış. 1 haftada yetiştirdim öğrencimi fakat bazı yasaklar koydum. 1 Ataköy den uzaklara gidilmeyecek 2 Trafiğin yoğun olduğu saatlerde araba kullanılmayacak. Zaten hanımefendinin isteği son derece basitti. Markete gitmek, Parka gitmek, Galeria ve Atrium AVM lerine gitmek.

Özel Direksiyon Dersi Hocası

Tiptronik ve Otomatik Vites Direksiyon Dersi

Tiptronik ve Otomatik Vites Direksiyon Dersi

Otomatik vites direksiyon dersi alacak öğrencimi Zeytinburnu semtinden aldım. Ataköy de direksiyon eğitimi ni başladık. Hanımefendi daha önce eşi ile çalışmış. Eşi ile tartışmışlar ve eşi de ” Ben sana öğretemem git kendine direksiyon hocası bul ” demiş.

Direksiyon Sürüş Teknikleri Merkezi olarak, özellikle ders çalışırken güzergahlarımızı sizlerin en çok kullanacağınız yollara göre belirleriz. Çünkü sürücü dersi aldıktan sonra öğrencilerimizin çektiği en büyük zorluk, yolları bilmemek. 3.gün biz araba eğitimi bölgemiz öğrencimizin evinin bulunduğu Zeytinburnu semti. Öğrencimin evinin önünde durduk, ” Hadi 2 sokak arkada annen oturuyor, şimdi araba ile ona gidelim” dedim. Ne oldu biliyormusunuz ? Tam 1 saat boyunca aradık ama annesinin evini bulamadık ! Çünkü yaya iken gidebildiği yolu araba ile gidemez insan. Tek yön, yol çalışması vs.

Özel Direksiyon Dersleri

İstanbul da Özel Direksiyon Dersi

İstanbul da Özel Direksiyon Dersi

Genç bir kızımıza ozel direksiyon dersi veriyorum. Baltalimanındayız. Öğrencim sadece 2 saat kurs almak istedi. Ama durumu o kadar vahimdi li anlatamam. Ne frene basabiliyor, ne direksiyonu çevirebiliyor, ne de dönüş yapabiliyor. 2. ders bitmek üzere ama biz bir arpa boyu yol gidemedik. Üniversite mezunu olan öğrencim dedi ki ” Hocam ben hep böyle sağdan 20 ile gider gelirim trafikte, bana bu kadar eğitim yeter ” Ben de az değilim lafı yapıştırdım bu genç ve toy kızımıza ” Babana söyle sana metrobüs hattı gibi özel bir yol yaptırsın, sen o yolda evden işe gider gelirsin !” İşte bu tür İstanbul gerçeklerini görmeyen, cam faunusun içinde yaşayan insanlar da var trafikte.

Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır demiş Peyami Safa.